Wakacje! W końcu wyczekane wakacje! i wymarzony urlop. A jak wiadomo, kiedy Polak ma urlop, to robi remont 🙂 Nie tym razem! Coraz więcej osób decyduje się na dalsze lub bliższe wyjazdy. Aktywne spędzanie czasu staje się modne. Coraz popularniejsze są sporty wodne a wycieczki rowerowe są nawet rodzinnym odpoczynkiem w tygodniu.

Jeżeli decydujemy się na wypoczynek w kraju to pakujemy walizy, wsiadamy w samochód i jedziemy. Dokąd? Tam gdzie wszyscy, czyli nad morze lub w góry, ewentualnie gdzieś nad jezioro. I co? stoimy w korkach, koreczkach… Dzieci zaczynają się denerwować, a dodatkowo przypomina nam się, że nie spakowaliśmy kilku potrzebnych rzeczy…

Na szczęście jest damska torebka! A w niej mała paczuszka o wymiarach 8x10cm, schowana bezpiecznie w bocznej kieszonce, obok paczki chusteczek higienicznych, gazików do dezynfekcji i Prontosanu w aerozolu. W kieszonce torebki są tylko najpotrzebniejsze rzeczy, do których trzeba mieć natychmiastowy dostęp. Bo ta maleńka paczuszka potrafi uratować życie. I to dosłownie.

Koc życia? Zastanawiacie się cóż to takiego a to srebrno-złoty koc ze specjalistycznej folii o wymiarach 160×210 cm (po rozłożeniu) złożony w mały, poręczny prostokącik. Na wycieczkach niezastąpiony!  O przegrzanie w upalny dzień nietrudno, szczególnie w przypadku małych dzieci beztrosko bawiących się na plaży czy brzegu jeziora. W przypadku przegrzania okrywamy poszkodowanego złotą powierzchnią do ciała izolując od gorąca.

Koc przyda się także w przypadku wychłodzenia. Dzieciom nawet w chłodne dni ciężko wyperswadować zabawę w wodzie, a my dorośli sami chętnie korzystamy z szerokiej oferty sportów wodnych. W górach natomiast potrafi nas zaskoczyć zmienna pogoda. Piękny słoneczny dzień na środku szlaku zmienia się w porywisty wiatr i zacinający, zimny deszcz. Wychłodzony organizm okrywamy srebrną stroną koca do ciała. Możemy tego koca użyć już wcześniej i ochronić się przed deszczem.

A nie zdarzyło Wam się nigdy utknąć w korku i kiedy przemknęła Wam myśl, że gorzej być nie może zapaliła się lampka rezerwy? Aby oszczędzić benzynę kiedy staliście wyłączyliście więc silnik, a jeśli poruszaliście się w żółwim tempie zrezygnowaliście z klimatyzacji latem i z ogrzewania zimą. Wtedy wyjmujesz koce! Jednym kocem okryjesz dwoje siedzących obok siebie dzieci. Latem złotą stroną do ciała, by ochłodzić, zimą – srebrną stroną do ciała, by ogrzać.

Jako mama wiem, jak ważne jest przewidzenie wszystkich możliwych sytuacji. Dlatego zawsze zabieram ze sobą ciepły posiłek dla dzieci, chłodną wodę i ciepłą herbatę. Koc jest pomocny w utrzymaniu odpowiedniej temperatury przygotowanych przeze mnie rzeczy. Wystarczy owinąć opakowania odpowiednią stroną koca. Pamiętasz już którą?

Na zakończenie dodam, że za koc życia zapłacisz mniej niż za ulubioną kawę w kawiarni. Ale szczerze? Nie ma to najmniejszego znaczenia. Bo ten koc może uratować życie. W przenośni i dosłownie.