„Leczenie przeciwzakrzepowe – Odkryj wolność”

Żyjemy w epoce, kiedy ludzkość spełnia swoje marzenia bo co jeszcze niedawno było science-fiction dziś staje się rzeczywistością taką jak loty międzykontynentalne, in vitro, uśmierzanie bólu, usuwanie zmarszczek, wszczepianie implantów zębowych, operacje na sercu i mózgu, czy wstawianie sztucznej kończyny, którą można sterować myślą.

Konsekwencją niektórych schorzeń (np. migotania przedsionków, niewydolności serca po przebytym zawale, żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej) a także stanu po wszczepieniu zastawki serca jest zwiększona skłonność do tworzenia się zakrzepów.

Cały czas pokonujemy jakieś przeszkody myśląc o swoich potrzebach i poczuciu bezpieczeństwa. Dlatego warto odkryć wolność poprzez samodzielne monitorowanie krzepliwości krwi na swoich własnych warunkach, z systemem CoaguChek INRange. Własne zaangażowanie się w leczenie przeciwzakrzepowe oraz diagnozowanie INR pozwala na zredukowanie wizyt w ośrodku zdrowia do minimum.

By dowiedzieć się więcej o życiu, krzepnięciu i sposobach pogodzenia tych obu rzeczy zachęcamy  do zapoznania się z poradnikiem dla pacjentów leczonych przeciwzakrzepowo. Mamy nadzieję, że materiał edukacyjny będzie przydatny w zapoznaniu się z mechanizmem działania leków przeciwzakrzepowych oraz ewentualnymi efektami niepożądanymi.
W poradniku na stronie http://diabpolmed.pl/edukacja/ w zakładce „Edukacja” możecie Państwo zaznajomić się z przykładami prowadzenia leczenia przeciwzakrzepowego AWK. Będzie  to niezastąpiony materiał edukacyjny, niezbędny w sytuacjach nagłych, na przykład w razie wypadku, krwawienia czy niespodziewanej operacji.

Chcemy być dla Państwa wsparciem bo w naszym Centrum Edukacji Premium Non Nocere kierujemy się jedynie słuszną zasadą „Po pierwsze – nie szkodź”